Używane ubranka dla dzieci a co z higieną?

używane ubranka dla dzieci a higiena

Długo zabierałam się do napisania do Was, tak po prostu, bezpośrednio, na ważne dla nas wszystkich tematy. Krótko rzecz ujmując, zabierałam się do tego jak pies do jeża;) Udało się. Ciemno za oknem. Cisza w domu. Mogę zaczynać.

Jestem mamą dwójki maluchów, a poza tym kobietą, żoną, człowiekiem, itd.:) Ostatnie cztery lata upłynęły mi na opiece nad najcudowniejszymi istotami, jakie dane mi było spotkać. Oprócz tych chwil, kiedy serce rozpływa się z radości macierzyńskiej, to był -i jest- czas niezłej harówy na wielu frontach życia rodzinnego. Wie o tym każdy, kto ma dzieci lub wyobraźnię. Urlop macierzyński, dla nieuświadomionych, to tylko zwodnicza nazwa okresu ciężkiej pracy, który niewiele ma wspólnego z urlopem.

Używane ubranka dla dzieci – alternatywa dla drogich ciuszków

Jednym z wielu obowiązków i przyjemności rodzicielskich jest zaopatrywanie najmłodszych ( i nie tylko) w ubranka i inne niezbędne akcesoria. Jest to świetna zabawa i uczta dla oka. Gorzej niestety dla kieszeni…. Pamiętam do dziś swój niesmak, który poczułam podczas poszukiwań białego sweterka dla mojej małej. Potrzebny był jako uzupełnienie jakiegoś stroju formalnego. Przemierzyłam pewnym krokiem kilka sklepów w galeriach handlowych i „witki” mi opadły. Ceny oscylowały w granicach 70 złotych. Auć… W takich momentach przestaje się czuć przyjemność a raczej ogromny ciężar na ramionach. Na jeden ciuszek dla małego dziecka, wydać taką fortunę?? Skąd to przerażenie i ciężar?? Przecież dla siebie zdarza mi się kupić sweter za taką lub wyższą kwotę. Już wyjaśniam. Po pierwsze primo, dzieci rosną „w oczach” (nie przesadzam:)). Po drugie primo;), brudzą się momentalnie. Drogie ubranie dla niemowlęcia lub niewiele większego brzdąca, to często kosztowna pomyłka. Dochodzi do tego jeszcze nasze samopoczucie i zachowanie. Jak wpływa na rodziców i ich relacje z dziećmi, strach o to, żeby nie poplamiły i nie zniszczyły czegoś dość drogiego? Patrzenie na to, jak ciężko zarobione pieniądze przepadają gdzieś pomiędzy lodami czekoladowymi a błotem, nie jest zbyt przyjemne. Dzieci są ważniejsze niż rzeczy, to oczywiste. Natomiast, by nie zbankrutować lub nie nabawić się nerwicy, polecam zaprzyjaźnić się z ofertą second shopów. Zabrzmiało niezbyt „świeżo”? Zapytacie: jak można kupować używane ubranka dla niemowląt w ciuchlandach? Zupełnie inaczej podchodzi się do niemowlęcych ubranek używanych ofiarowanych przez kogoś znajomego. Niestety, zasmucę Was bo bakterie, wirusy i grzyby, lubią również i waszych znajomych a nawet waszą najbliższą rodzinę. Nigdy nie wiemy, jaki „gratis” dostaniemy. Wyszło mało poprawnie politycznie;). Pytacie zatem, co robić, żeby ubrać dziecko ładnie i niedrogo i czego możemy się spodziewać po ubrankach dla niemowląt z second handu. Już spieszę z odpowiedzią.

Używane ubranka dla dzieci, a polskie prawo

Ubrania używane zgodnie z prawem polskim, aby mogły ponownie stać się towarem handlowym, muszą zostać poddane dezynsekcji i dezynfekcji. Spełnienie tego obowiązku potwierdzają stosowne zaświadczenia, które znajdują się w posiadaniu hurtowni odzieży używanej i muszą zostać okazane w razie kontroli przeprowadzanej przez służby sanitarne. Zabrzmiało to z deka poważnie ale i tego wymaga temat bezpieczeństwa sanitarnego.

Dzięki dokonaniu dezynfekcji i dezynsekcji, używane ubranka dla dzieci są tak samo bezpieczne, jak te nowe ze zwykłego sklepu.

Prowadzę ten sklep z miłości do dzieci swoich i nie tylko (o tym będzie kiedy indziej). Postanowiłam więc pójść jeszcze krok dalej, by nam wszystkim uprzyjemnić przygodę z używanymi ubraniami. Aby ubranie, które oglądamy i zakładamy, kojarzyło nam się tylko z przyjemnymi doznaniami, każdą rzecz poddaję odpowiedniemu czyszczeniu, praniu z funkcją pary i prasowaniu. Takich czynności już żaden intruz nie przetrwa.

Pandemia COVID-19 szczególnie nas wszystkich uczuliła na kwestie higieny. Dla tych wszystkich, którzy chcą spać spokojnie, przygotowałam jeszcze dodatkowo możliwość ozonowania zakupionych używanych towarów przed wysyłką. Dotyczy to w szczególności używanych ubranek dla niemowląt i małych dzieci.

Mam nadzieję, że Was uspokoiłam i zachęciłam do korzystania zarówno z oferty mojego second handu, jak i wielu innych.

Dobrej nocy. Karaluchy pod poduchy…ups, to raczej nie wypada przy tym temacie;)

Zarejestruj się

i zgarnij kupon
na pierwsze zakupy
-20%

Dziękujemy za złożenie zamówienia!

Potwierdzenie otrzymasz na adres e-mail. W razie pytań prosimy o kontakt.

Czy polecisz nasz sklep?

Share on facebook